Pomóż mi zrobić to samemu! - to główne założenie szkół Montessori. Czy ta metoda może być stosowana w pracy z ludźmi z demencją? Naturalnie! Robi się to już z powodzeniem w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Australii. Czy jest to możliwe w Polsce? Oczywiście.
Jeśli chcą się Państwo dowiedzieć więcej na temat metody opracowanej przez Marię Montessori, która świetnie sprawdza się w pracy z osobami chorymi na otępienia, zapraszamy na 21. spotkanie z cyklu "Przystanek Alzheimer", które odbędzie się w piątek 4 kwietnia o godz. 18 w siedzibie warszawskiego oddziału Stowarzyszenia "mali bracia Ubogich" (ul. Andersa 13).
Gościem specjalnym będzie Pani Marlena Meyer, absolwentka gerontopedagogiki na Pomorskim Uniwersytecie Medycznym w Szczecinie, uczestniczka rocznego
kursu pedagogiki Montessori, która swą wiedzę wykorzystuje w pracy z osobami z demencją.
Podczas spotkania uczestnicy będą mogli poznać metodę Montessori, dotychczas w Polsce kojarzoną jedynie z dziećmi, zobaczyć - na przykładach - jak to działa.
Zgłoszenia na spotkanie proszę przesyłać na adres: przystanekalzheimer@gmail.com lub telefonicznie: 600600186.
Informacji o metodzie Montessori w pracy z osobami starszymi można szukać na stronach: www.dementiability.com i http://www.imelders.com/
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz