środa, 24 września 2014

Toruńskie Dni Opieki Długoterminowej

Międzynarodowa Konferencja Opieki Długoterminowej to spotkania profesjonalistów działających na rzecz osób przewlekle chorych, niepełnosprawnych i starszych. Ta bezwątpienia największa konferencja w Polsce poświęcona temu tematowi od lat rozpoznawana jest jako Toruńskie Dni Opieki Długotermnowej (TDOD).
Od czasu pierwszej Konferencji Opieki Długoterminowej liczba uczestników wzrosła dziesięciokrotnie – ze 100 uczestników w 1998 roku do przeszło 1000 w roku 2012. Okazało się także, że poruszana problematyka jest interesująca nie tylko dla polskich profesjonalistów. Od 1999 r. Konferencja zyskała status międzynarodowy. Do tej pory gościliśmy, zarówno w charakterze wykładowców jak i uczestników, przedstawicieli niemal wszystkich krajów europejskich.
Wysoki poziom merytoryczny TDOD gwarantuje stała współpraca z liderami i twórcami opieki długoterminowej w Polsce i za granicą, konsultantami krajowymi, a także opiniotwórczymi środowiskami działającymi w tym sektorze. Co roku odwiedzają nas specjaliści w dziedzinie geriatrii, pielęgniarstwa, rehabilitacji oraz przedstawiciele wielu innych specjalności, którzy współdziałają ze sobą w celu zapewnienia pacjentowi przewlekle choremu najwyższego poziomu opieki i pielęgnacji.
"Są dwa powody, dla których można mówić o wyjątkowości TDOD: pierwszy to liczba i skład uczestników. Nie znam w Polsce żadnej innej konferencji, która każdego roku skupiałaby tak liczne grono reprezentujące tak różne specjalności. Ważne jest też to - i to jest ten drugi powód - że wzajemnie się od siebie uczymy: dla praktyków przydatne są nasze prezentacje, a z kolei dyskusja podczas sesji, a przede wszystkim w kuluarach konferencji, jest doskonałą okazją do wzbogacenia wiedzy naukowców" powiedział prof. dr hab. Piotr Błędowski - przewodniczący Komitetu Naukowego TDOD.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz