niedziela, 18 sierpnia 2013

"Nie damy się" - projekt z Poznania

Wielkopolskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Chorobą Alzheimera, z siedzibą w Poznaniu przy ul. Szwajcarskiej 3, zaprasza seniorów z Wielkopolski do udziału w wykładach, warsztatach i badaniach pamięci. Zajęcia rozpoczną się we wrześniu 2013.
Na chorobę Alzheimera cierpi w Polsce ponad 250 tys. osób. Prawie tyle samo zmaga się z nią jako opiekun chorego. Często „36 godzin na dobę”, nie mając żadnej pomocy, również będąc seniorem. Dlatego stowarzyszenie kieruje swój projekt nie tylko do osób starszych, ale przede wszystkim seniorów – opiekunów osób cierpiących na chorobę Alzheimera.
Wszyscy Wielkopolanie powyżej 60. roku życia mogą skorzystać z bezpłatnych badań pamięci i wziąć udział w wykładach przeprowadzonych przez m.in. geriatrę i neurologa. Spotkania są otwarte, każdy senior może na nie przyjść. Na badania pamięci wystarczy się zapisać (tel. 61 873 90 81, pn., wt. i śr, godz. 12.00–18.00), potrwają do końca roku.
Pozostałe wydarzenia to zbiór wiedzy i wytchnienia dla opiekunów: spotkania z neuropsychologiem, warsztaty z psychoterapeutą, wspólne wyjście do teatru.
Cel projektu jest prosty i bardzo dobrze obrazuje go Pani Adela – sympatyczna seniorka znajdująca się na plakacie: razem „nie damy się!”.
Stowarzyszenie od 1999 r. udziela pomocy osobom cierpiącym na chorobę Alzheimera, ich opiekunom i bliskim z terenu Wielkopolski. Prowadzi Centrum Informacji i Edukacji Alzheimerowskiej, a w ramach członkostwa, całkowicie bezpłatnie, m.in. zapewniamy opiekę wykwalifikowanych opiekunek w domu chorego, rehabilitację i wsparcie psychologa.
Projekt „Nie damy się!” współfinansowany jest przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej, w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2012–2013.
Pierwszy wykład odbędzie się już 6 września, w „Centrum Bukowska” przy ul. Bukowskiej 27/29. O „Starości od kuchni” opowie geriatra prof. Katarzyna Wieczorowska-Tobis. Natomiast na kolejnym spotkaniu, 19 września, w ramach Światowego Dnia Choroby Alzheimera (obchodzonego 21 września), neurolog Jan Ilkowski opowie o początkach tej choroby.
Szczegółowy harmonogram wydarzeń można znaleźć m.in. na stronie internetowej stowarzyszenia: www.alzheimerwielkopolska.pl i Facebooku.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz