Krótkie filmy, gry planszowe, warsztaty tańca, porady finansowe i wiele innych atrakcji przygotowano dla babć, dziadków i wnucząt. Już w niedzielę, 6 października 2013 w godzinach 11.00 – 16.00, Stowarzyszenie „mali bracia Ubogich” zorganizuje w samym centrum miasta, w Ogrodzie Saskim w Warszawie, tradycyjne święto seniorów.
Na wydarzenie, które odbywać się będzie pod honorowym patronatem Rzecznika Praw Obywatelskich, Pani Profesor Ireny Lipowicz, zaproszeni są seniorzy wraz z rodzinami i przyjaciółmi. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie!Organizacje pozarządowe i instytucje zapoznają uczestników z ofertą, z jakiej mogą korzystać seniorzy w rozmaitych dziedzinach.
Instruktorzy Espar 50+ zapraszają m.in. do gry w krokieta, boccię. Czekamy też na chętnych do gry w bule, rzutki i rzutu podkową. Na zwycięzców konkursów czekają nagrody.
Uniwersytety Trzeciego Wieku z Ochoty i Woli czekać będą m.in. w międzypokoleniowym kąciku planszowych gier logicznych.
Stowarzyszenie Pracownia Filmowa „Cotopaxi” pokaże krótkie filmy, które są efektem warsztatów filmowych dla seniorów i międzypokoleniowej współpracy ze studentami Uniwersytetu Warszawskiego.
O godz. 13.00 zaprosimy chętnych na bezpłatne szkolenie z pierwszej pomocy „Starszy Ratownik”. Już dziś przyjmujemy na nie zapisy chętnych (e-mail: info@malibracia.org.pl, tel. 22 635 13 64).
Pozostali wystawcy przygotowali m.in. warsztaty z technik origami i quillingu (to ciekawa technika układania obrazków z rolowanych pasków kolorowego papieru), ozdabiania przedmiotów filcem czy malowania gipsów. Podzielą się też swoimi umiejętnościami i pokażą techniki układania kwiatów z liści i wykonywania biżuterii hande made.
Natomiast zespół Dance Show z Uniwersytetu Tanecznego Trzeciego Wieku w każdej pełnej godzinie zaprasza uczestników imprezy na miniwarsztaty z tańca.
Jest też miejsce na profilaktykę zdrowotną. Przedstawiciele firmy Medicover i Care Experts przeprowadzą m.in. nieodpłatne badań poziomu cukru we krwi i badanie ciśnienia i cholesterolu oraz testy pamięci. Nauczą też tego, jak bezpiecznie zachowywać się w domu z osobą niesamodzielną, jak pomagać w przemieszczaniu się pacjenta, jak zachować się w stanach nagłych w domu; jak zajmować się pacjentem leżącym. Sesje będą trwały ok. 30 min. dla grup ok. 10-osobowych.
Od godz. 11 do 14 działać będzie punkt informacyjno-konsultacyjny "Przystanku Alzheimer".
Więcej: http://warszawa.ngo.pl/wiadomosc/918857.html
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz