sobota, 30 listopada 2013

Co się będzie działo w grudniu w Warszawie

  • 3 grudnia (wtorek) godz. 15 - grupa wsparcia dla osób chorych na alzheimera i ich rodzin/opiekunów w Dziennym Domu Pomocy Społecznej ul. Paca 42 (wejście B). Na zajęcia można przyjść z chorym. Warunkiem uczestnictwa jest zameldowanie na Pradze-Południe przez chorego i/lub opiekuna.
  • 3 grudnia (wtorek) godz. 18 - grupa wsparcia dla opiekunów osób z chorobą otępienną mózgu w Akademickim Centrum Medycznym (bud. B) przy ul. Bobrowieckiej 9. Zgłoszenia telefoniczne: (22) 5592426.
  • 5 grudnia (czwartek) godz. 15.30 - grupa wsparcia w Centrum Alzheimera (Al. Wilanowska 257). Grupa przeznaczona jest głównie, ale nie tylko, dla rodzin i opiekunów chorych korzystających ze wsparcia Dziennego Domu Pomocy oraz innych instytucji.
  • 6 grudnia (piątek) godz. 17 - integracyjno-świąteczne spotkanie Komisji Dialogu Społecznego do spraw Osób Starszych i Kombatantów  (historyczny budynek PAST-y, IV p., ul. Zielna 39).  Potwierdzenie obecności do dnia 3 grudnia na adres: kds.seniorzy@gmail.com 
  • 10 grudnia (wtorek) godz. 15 - grupa wsparcia dla osób chorych na alzheimera i ich rodzin/opiekunów w Dziennym Domu Pomocy Społecznej ul. Paca 42 (wejście B). Na zajęcia można przyjść z chorym. Warunkiem uczestnictwa jest zameldowanie na Pradze-Południe przez chorego i/lub opiekuna.
  • 10 grudnia (wtorek) godz. 17 - grupa wsparcia w Centrum Alzheimera (Al. Wilanowska 257). Spotkania prowadzone są przez psychoterapeutę oraz psychologa Domu Pomocy Społecznej Centrum Alzheimera. Przeznaczona jest dla wszystkich mieszkańców Warszawy, szczególnie dla osób które nie korzystają z innych form pomocy.
  • 10 grudnia (wtorek) godz. 18 - grupa wsparcia dla opiekunów osób z chorobą otępienną mózgu w Akademickim Centrum Medycznym (bud. B) przy ul. Bobrowieckiej 9. Zgłoszenia telefoniczne: (22) 5592426.
  • 12 grudnia (czwartek) godz. 17.30 - Stowarzyszenie "mali bracia Ubogich" zaprasza do udziału w ciekawym szkoleniu/konwersatorium z cyklu „Psychologia starości”. Tym razem zajmiemy się m.in. problematyką choroby Alzheimera. Szkolenie odbędzie się w siedzibie Stowarzyszenia "mali bracia Ubogich", ul. W. Andersa 13 w godz. 17.30 – 19.30. To ciekawie poprowadzone zajęcia w trakcie których uczestnicy znajdą odpowiedzi m.in. na pytania co jest fizjologią a co może być zaburzeniem w funkcjonowaniu poznawczym u osób starszych i jakie są metody terapii, nie tylko farmakologicznych. Będzie to też okazja do porozmawiania o różnych rodzajach otępień – nie tylko choroby Alzheimera. Szkolenie poprowadzi Ludwika Gawryś, absolwentka Wydziału Psychologii UW, z doświadczeniem w pracy na Oddziale Psychogeriatrii w II Klinice Psychiatrycznej Instytutu Psychiatrii i Neurologii, gdzie zajmuje się przede wszystkim diagnozą neuropsychologiczną pacjentów w oddziale i w Przychodni Zaburzeń Pamięci IPiN.
    Udział w warsztacie jest bezpłatny. Ilość miejsc jest ograniczona.
    Zgłoszenia zawierające imię, nazwisko oraz adres e-mail i telefon prosimy przesyłać na mail: info@malibracia.org.pl (prosiłbym o dopisanie przy nazwisku "Przystanek Alzheimer"). Można też zgłosić się telefonicznie tel. 22 635 13 64
    Projekt jest współfinansowany przez Urząd Miasta Stołecznego Warszawy
  • 17 listopada (wtorek) godz. 15 - grupa wsparcia dla osób chorych na alzheimera i ich rodzin/opiekunów w Dziennym Domu Pomocy Społecznej ul. Paca 42 (wejście B). Na zajęcia można przyjść z chorym. Warunkiem uczestnictwa jest zameldowanie na Pradze-Południe przez chorego i/lub opiekuna.
  • 17 grudnia (wtorek) godz. 18 - grupa wsparcia dla opiekunów osób z chorobą otępienną mózgu w Akademickim Centrum Medycznym (bud. B) przy ul. Bobrowieckiej 9. Zgłoszenia telefoniczne: (22) 5592426.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz