czwartek, 28 listopada 2013

Światowy Dzień Osób Niepełnosprawnych i Ich opiekunów - program (Warszawa)

3 grudnia obchodzimy Światowy Dzień Osób Niepełnosprawnych i Ich Opiekunów. Oto, co się będzie działo tego dnia w Warszawie:

PROGRAM:

godz. 10.30 – oficjalne otwarcie
godz. 10.50 – program artystyczny
godz. 9.30 – 14.30 – proste warsztaty plastyczne

Goście indywidualni:
godz. 16.30 – oprowadzanie po Galerii Sztuki XX i XXI wieku z audiodeskrypcją. Spotkanie tłumaczone na język migowy (PJM).
zbiórka w Holu Głównym / ok. 60 minut

Grupy zorganizowane:
Grupy zorganizowane zapraszamy na bezpłatne zajęcia w galeriach stałych Muzeum. Na zajęcia obowiązują zapisy w biurze Stowarzyszenia „Razem dla Niepełnosprawnych” od poniedziałku do czwartku w godz. 8.00–14.30 pod numerem telefonu 22 826 45 49.
Zajęcia rozpoczynają się o godz. 9.30, 11.30, 13.00 i 14.30 i trwają ok. 60 minut.

TEMATY:

W malarskiej pracowni
Co jest potrzebne malarzowi do pracy? Czym jest talent? Gdzie pracuje artysta? Podczas spotkania opowiemy, co każdy malarz powinien wiedzieć o sztuce malowania, jak wygląda pracownia malarska oraz jakich narzędzi używa artysta do tworzenia swoich prac.

O! Matejko!
Obrazy Jana Matejki przedstawiają najważniejsze wydarzenia z historii Polski. Dowiemy się, skąd Matejko czerpał o nich wiedzę i do czego był mu potrzebny „Skarbczyk”. Poznamy rodzinę artysty i ciekawostki z życia Mistrza Jana.

Zagadki muzyczne (zajęcia szczególnie polecane grupom osób z dysfunkcją wzroku)
Czy farbami można namalować dźwięki? Jak malarze przedstawiają muzykę? Wspólnie sprawdzimy, gdzie w Muzeum ukryły się instrumenty muzyczne. Poznamy melodie grane przez aniołów, a potem wspólnie wykonamy koncert, który namalował XVII-wieczny artysta.

Królowie Polski
Podyskutujemy o tym, kim w przeszłości był król i jaka była jego rola w państwie. Poznamy fakty i legendy związane z panowaniem polskich władców ukazanych na obrazach w Muzeum.

Obyczaje staropolskie
Skąd się wzięło przekonanie o pochodzeniu polskiej szlachty od wojowniczych Sarmatów? Czym było liberum veto? Wybrane zabytki sztuki polskiej posłużą nam jako źródło wiedzy o życiu codziennym na polskim dworze.


Strona na Facebooku: https://www.facebook.com/events/777577925592223/?ref_newsfeed_story_type=regular

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz